Алтернативен туризъм

Алтернативен туризъм

АЛТЕРНАТИВЕН ТУРИЗЪМ – ОКС „Бакалавър“

Основно обучаващо звено за студентите от специалност „Алтернативен туризъм“ (АТ) в ЛТУ е Факултетът по екология и ландшафтна архитектура (ФЕЛА). Специалността е в област на висше образование 3. Социални, стопански и правни науки, професионално направление 3.9. „Туризъм”.


Обучението на студентите по „Алтернативен туризъм“ (АТ) е в образователно-квалификационна степен „Бакалавър“ (квалификационно ниво 6, Подниво 6Б) се осъществява в редовна форма. Обучението по специалност „Алтернативен туризъм“ (АТ)-ОКС «Бакалавър» е с продължителност 4 години (8 семестъра), в редовна форма на обучение. Студентите се дипломират със защита на дипломна работа. Общият брой кредити по ECTS, които студентите получават е 240.

По време на обучението си по “ Алтернативен туризъм ” студентите придобиват следните теоретични знания и практически умения за: Микроикономика, Компютърни системи, Въведение в алтернативния туризъм, Туристически дестинации,Иконометрия, Основи на управлението, Макроикономика, Хотелиерство и ресторантьорство, Финанси на туристическата фирма, Икономическа статистика, Природни растителни ресурси, Рекреационно-туристически ресурси, Антропогенни ресурси, Екскурзоводско обслужване и анимация, Туроператорска и туристическа агентска дейност, Културен туризъм, Маркетинг, Бази данни в управлението, Ловни туристически ресурси, Риболовни туристически ресурси, Предприемачество, Бизнес комуникации и връзки с обществеността, Организационно поведение, Управление на човешките ресурси, Ловен и риболовен туризъм, Здравен, балнео и СПА туризъм, Екотуризъм, Чужд език и др.

 

Завършилите успешно бакалавърския курс по специалност “Алтернативен туризъм” ще могат да задоволят потребностите на пазара на труда от висококвалифицирани кадри за структурните звена на различни туристически предприятия; бизнес-предприемачество в специалните сегменти на туристическия отрасъл (ловен, риболовен, балнео- и СПА); управление на малки и средни предприятия от туристическия бранш; участие в органите за управление на търговски дружества от отрасъл туризъм; участие в органите за управление на търговски дружества от публичния сектор на туризма; консултанти и организатори в областта на алтернативния (ловен, риболовен, балнео- и СПА) туризъм и във фирми, развиващи туроператорска дейност.

Придобилите образователно-квалификационна степен “Бакалавър” по “Алтернативен туризъм” могат да кандидатстват за продължаване на обучението си и придобиване на степен “Магистър”, както и да участват в различни форми на продължаващо обучение.

АЛТЕРНАТИВЕН ТУРИЗЪМ – ОКС „Магистър“

Основно обучаващо звено за студентите от специалност „Управление на алтернативния туризъм“ (УАТ) в ЛТУ е Факултетът по екология и ландшафтна архитектура (ФЕЛА). Специалността е в област на висше образование 3. Социални, стопански и правни науки, професионално направление 3.9. „Туризъм”.

Обучението на студентите от специалност „Управление на алтернативния туризъм“ (УАТ) в образователно-квалификационна степен „Магистър“ се осъществява в редовна и в задочна форма. Обучението по специалност „Управление на алтернативния туризъм“ (УАТ) е с продължителност 1,5 години (3 семестъра), в редовна форма и задочна на обучение. Студентите се дипломират със защита на дипломна работа. Общият брой кредити по ECTS, които студентите получават е 90.

По време на обучението си по “Управление на алтернативния туризъм”, студентите придобиват следните теоретични знания и практически умения за: Стратегическо управление, Социална политика, Управление на иновациите и инвестициите, Ловностопански мениджмънт, Мениджмънт на селския туризъм, Мениджмънт на екотуризма, Мениджмънт на здравния, балнео и СПА туризма, Бизнес чужд език, Системи за управление на качеството, Управление на проекти, Основи на научните изследвания, Управленска диагностика и ситуационен мениджмънт, Финансов мениджмънт, Информационна сигурност на бизнеса, Компютърни системи за управление на проекти, Управление на риска, Горски туризъм, Екопланиране и стратегическа оценка, Стандартизация и сертификация в туризма, Екологични стандарти в алтернативния туризъм.

Завършилите успешно магистърския курс по специалност “Управление на алтернативния туризъм” ще могат да задоволят потребностите на пазара на труда от висококвалифицирани и ръководни кадри за структурните звена на различни туристически предприятия; бизнес-предприемачество в специалните сегменти на туристическия отрасъл (ловен, риболовен, балнео- и СПА); управление на малки и средни предприятия от туристическия бранш; участие в органите за управление на търговски дружества от отрасъл туризъм; участие в органите за управление на търговски дружества от публичния сектор на туризма; консултанти и организатори в областта на алтернативния (ловен, риболовен, балнео- и СПА) туризъм и във фирми, развиващи туроператорска дейност.

Придобилите образователно-квалификационна степен “Магистър” по “Управление на алтернативния туризъм” могат да кандидатстват за продължаване на обучението си и придобиване на ОНС степен “Доктор”, както и да участват в различни форми на продължаващо обучение.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare